Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Captain Kidd Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 346 Görüntülenme

Captain Kidd Full HD Türkçe İzle

Kaptan William Kidd, klasik film "Kaptan Kidd" de dahil olmak üzere birçok kitap ve filme konu olmuş 18. yüzyıldan kalma bir İskoç korsan ve korsandır.

Kidd 1701'de İskoçya'da fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Güçlü bir yüzücüydü ve kılıcı iyi kullanıyordu ama sonunda 16 yaşında denizci olmaya karar verdi. Birkaç yıl denizci olarak hizmet ettikten sonra, Kidd korsan olmak için evden ayrıldı. Bir korsan olarak geçirdiği süre boyunca, Kidd birkaç gemi ele geçirdi ve bu gemileri orijinal sahiplerine teslim etmeden önce hazinelerini aldı.

1701 yılında bu gemilerden birinde seyir halindeyken korsanlar tarafından ele geçirilen başka bir gemiyle karşılaşır. Korsanlar, Kidd'e onlara katılırsa para teklif etti, o da yaptı - ve sonra geri döndü ve gemilerini de ele geçirdi.

1718'de (kayınbiraderini öldürmeyi içeren) bazı kişisel işler için eve döndükten sonra, bu sefer her zamankinden daha başarılı bir şekilde korsanlığa geri döndü. Ortakları arasında John Paul Jones (daha sonra savaşların her iki tarafında olduğu için ünlü oldu) ve Joseph Bannister (Amerika'nın ilk başkanlarından biri oldu) vardı.

Film gerçek olaylara dayanıyor: Kidd aslında 1701'de İspanya ve Portekiz'in hazine filolarına baskın düzenlediğinde korsanlıktan suçlu bulundu. Ancak, birçok kişi bunu tek başına yapmadığına inanıyor: popüler inanç, Robert Culliford'dan (filmde Johnny Depp tarafından canlandırılan) yardım aldığına inanıyor.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Captain Kidd

  Yayın Tarihi:

  25 Aralık 1945

  Senaryo:

  Norman Reilly Raine, Robert N. Lee

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 1 nomination total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?