Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Çıplak Ayaklar Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.0 IMDB Puanı 468 Görüntülenme

Çıplak Ayaklar Full HD İzle Türkçe

Çıplak Ayaklar, Gene Saks tarafından yönetilen ve David Rayfiel tarafından yazılan 1967 Amerikan drama filmidir. Filmde Gene Hackman, Robert Duvall, Maureen Stapleton ve Ned Beatty rol alıyor. Film, David Rayfiel'in aynı adlı oyununa dayanıyor.

1968'de En İyi Film dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterildi, ancak Gecenin Sıcağında kaybetti.

Çıplak Ayaklar, 1967 yılının Şubat ayında vizyona girdi ve gişe rekorları kırdı. Gişede yaklaşık 3 milyon dolar kazandı ve onu zamanının ticari olarak en başarılı filmlerinden biri haline getirdi.

Hikaye New York'ta tatilde olan dört kişinin hayatını takip ediyor. Donald Sutherland, kız arkadaşıyla (Mary Tyler Moore) evlenmeyi planlayan bir avukatı oynuyor. Ancak annesi (Elke Sommer) onların yerine birbirleriyle evlenmelerini ister. Sonuç olarak, Donald bir fahişeyle (Liza Minnelli) yatarak eşcinsel olmadığını kanıtlamaya koyulur. Neyse ki Mary'nin annesi (Fonda), kızını Donald'ın kaldığı otelde kalmaya götürdü ve akşam yemeğinden eve dönerken onunla tekrar karşılaştı.

Daha sonra, hiçbir niyetleri olmamasına rağmen, geceyi yasa dışı bir şekilde parkta geçirdikleri için polisle başları derde girer; bir park devriyesi (Ricky Schmitt) tarafından yakalandıktan sonra, parka geri dönmelerine izin verilmeden önce para cezası ödemek zorunda kalırlar.

Film, 1968'de En İyi Orijinal Senaryo Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

Film üç dalda Oscar'a aday gösterildi: En İyi Uyarlanmış Senaryo (Robert Rossen), Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Robert Shaw) ve En İyi Görüntü Yönetimi (John Seale).
FRAGMAN TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Barefoot in the Park

  Yayın Tarihi:

  25 Mayıs 1967

  Senaryo:

  Neil Simon

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 7 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?