Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Çok Şey Bilen Adam Full İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 328 Görüntülenme

Çok Şey Bilen Adam Full İzle

Çok Şey Bilen Adam, Joseph Losey tarafından yönetilen ve James Stewart, George Segal ve Katharine Ross'un başrol oynadığı 1974 İngiliz-Fransız gerilim filmidir. Joseph Conrad'ın 1907'de yayınlanan Parafin Adam adlı romanına dayanmaktadır.

Hikaye, arkadaşının ölümünü araştırmak için Londra'ya giden ve Amerikan hükümetinin gizli atom silahları hakkında kendisine şantaj yapan Carl Morbeck (James Stewart) adlı bir casus tarafından öldürüldüğünü keşfeden Amerikalı bir gazete editörünün hikayesini anlatıyor. programı.

Morbeck'in bir casus olarak gerçek kimliğini öğrendikten sonra, Stewart Londra'dan kaçar ve Beyaz Saray'daki üstlerini atom bombası projesi hakkında bildikleri konusunda uyarmaya çalışır; ancak, Morbeck tarafından, aslında onun için çalıştığına inandırıldıktan sonra, aslında sadece arkadaşına ihanetinden dolayı ondan intikam almaya çalışırken, amneziden muzdariptir.

Stewart sonunda New York'a geri döner ve burada Morbeck'in kendisine tekrar uyuşturucu verdiği ve ardından Stewart'ın bir apartmanın çatısından çıplak atlayarak kendini öldürmeye çalışmış gibi gösterdiği başka bir tuzağa düşer; ancak, tüm bu çilenin Morbeck'in planının bir parçası olduğu ortaya çıktı.

Hikaye, Smiley's People (1963) filminin senaryosunu da yazan Wolf Mankowitz tarafından beyazperdeye uyarlandı. Mankowitz daha önce Losey ile The Servant (1963) ve The Wrong Box (1966) senaryolarında işbirliği yapmıştı. Film, Londra yakınlarındaki Pinewood Stüdyolarında dört ay boyunca İngiltere'de çekildi.

15 Ekim 1974'te İngiltere'de piyasaya sürüldü ve burada ticari bir başarı elde etti ve Birleşik Krallık gişesinde 3 milyon sterlinin üzerinde hasılat elde etti.[1] Eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı; kimisi oyunculuğunu överken kimisi yönetmenliğini eleştirdi.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Man Who Knew Too Much

  Yayın Tarihi:

  01 Haziran 1956

  Senaryo:

  John Michael Hayes, Charles Bennett, D.B. Wyndham-Lewis

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. 2 ödül & 4 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?