Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Full HD İzle Türkçe
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
8.1 IMDB Puanı 1,162 Görüntülenme

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Full HD İzle Türkçe

Erich Maria Remarque'ın aynı adlı romanından uyarlanan 1930 yapımı Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, savaş karşıtı bir filmdir. Hikaye, Birinci Dünya Savaşı sırasında bir grup Alman askerini takip ediyor.

Film, Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (1930) filmini de yöneten Lewis Milestone tarafından yapıldı. En İyi Film dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve diğer üç Oscar kazandı: Başrolde En İyi Erkek Oyuncu (Lewis Milestone), En İyi Görüntü Yönetimi (Joseph Ruttenberg) ve En İyi Müzik Puanı.

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi, Birinci Dünya Savaşı sinemasının bir klasiğidir ve şimdiye kadar yapılmış en büyük savaş filmlerinden biri olarak anılmıştır. Lewis Milestone tarafından yazıp yönetildi ve Lew Ayres'i, asker arkadaşlarıyla birlikte siperlerde bulan bir Alman askeri olan Paul Baumer olarak canlandırıyor.

Film, Paul'ün alayının açlık, hastalık ve ölümle yavaş yavaş nasıl yok edildiğini ve ülkesine karşı görevi ile hayatta kalma arzusu arasında nasıl kapana kısılmış hissettiğini anlatıyor. Film aynı zamanda siper savaşını imkansız ihtimallere karşı hayatta kalmaya çalışan erkekler için psikolojik bir savaş olarak dramatize ediyor. Savaş zamanı koşullarını gerçekçi bir şekilde betimlemesi nedeniyle övülen Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, 1930'da üç Akademi Ödülü'ne aday gösterildi: En İyi Erkek Oyuncu (Lew Ayres), En İyi Görüntü Yönetimi (William Daniels) ve En İyi Uyarlanmış Senaryo (Lewis Milestone).

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, Eternal Love (1924), Smiles of a Summer Night (1930) ve Madame Sans-Gêne (1926) gibi sessiz dönemde Alman romanlarından uyarlanan birkaç filmden biriydi.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  All Quiet on the Western Front

  Yayın Tarihi:

  24 Ağustos 1930

  Senaryo:

  Erich Maria Remarque, Maxwell Anderson, George Abbott

  Ödüller:

  2 Oscar Kazandı. 7 ödül & 2 adaylık. total

  Resimler

  "Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Full HD İzle Türkçe" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?