Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Hazreti Davut’un Kılıcı Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.1 IMDB Puanı 925 Görüntülenme

Hazreti Davut’un Kılıcı Full HD İzle Türkçe

Hazreti Davut’un Kılıcı, Henry King'in yönettiği 1951 yapımı bir filmdir. Kirk Douglas'ı David rolünde ve Janet Leigh'i Bathsheba rolünde, George C. Scott, Walter Pidgeon, Irene Dunne, Clifton Webb ve Lillian Gish'i canlandırıyor.

Film, Bathsheba (Janet Leigh) ile ilişkisi nedeniyle sürgünde yaşamak zorunda kalan David'in (Kirk Douglas) hikayesini anlatıyor. Nebuchadnezzar'a (Irene Dunne) karşı savaşta asker olarak çalıştıktan sonra kendisini ve ailesini geçindirmek için çobanlık yapan Jonathan'ın (George C. Scott) sevgisinde teselli bulur.

David'in oğlu Abner (Walter Pidgeon) da bu zorlu ortamda hayatta kalmaya çalışmaktadır. David'in kardeşi Ish-Bosheth (Clifton Webb) ile arazi mülkiyeti için yıllarca süren kavgadan sonra, Abner sonunda Tsedekiah'ın sarayından ayrılmaya ve David'in tarafına katılmaya karar verir. Sonunda Abner annesine kavuşur ve babası Yonatan'ın sadakati sayesinde Tanrı ile barışır.

Hikaye, Yahuda'da Hebron adlı bir kasabada yaşayan David'i takip ediyor. Bathsheba (Deborah Kerr) ile evlidir, ancak Uriah (Ernest Borgnine) ile yatmaktadır. David sonunda onunla bu konuda yüzleşir ve kocasını öldürdüğü bir tartışmaya yol açar.

Filmde ayrıca Joab rolünde Donald Crisp, Jebusite Araunah rolünde Richard Attenborough ve Abigail rolünde Joan Greenwood yer alıyor.

Levin Kohn'un aynı adlı romanından uyarlanan film. Maureen O'Hara, Richard Widmark ve Gene Tierney'i canlandırıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında yoldaşlarından Uriah'ın karısı Bathsheba'ya (O'Hara) aşık olan Yahudi bir Amerikan askeri olan David'in (Widmark) hikayesini anlatıyor.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  David and Bathsheba

  Yayın Tarihi:

  10 Ağustos 1951

  Senaryo:

  Philip Dunne

  Ödüller:

  5 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 8 adaylık. total

  Resimler

  "Hazreti Davut’un Kılıcı Full HD İzle Türkçe" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?