Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Karanlıkta Bir Çığlık Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 553 Görüntülenme

Karanlıkta Bir Çığlık Full HD İzle Türkçe

Karanlıkta Bir Çığlık, Terence Young tarafından yönetilen ve James Mason, Richard Attenborough ve Lesley-Anne Down'ın oynadığı 1964 İngiliz drama filmi. Terence Rattigan'ın The Deep Blue Sea adlı oyunundan uyarlanmıştır.

Film, bir adamın vurulduğu bir kır evinde geçiyor. Onu iki doktorun yardımıyla yerel hastaneye götüren karısı tarafından canlı olarak bulunur. İlk başta, öldüğünü düşündükleri için onu tedavi etmeyi reddederler; ama sonra hala hayatta olduğunu anlarlar ve onu şok için tedavi etmeye başlarlar.

Adamın kendisini öldürmeye çalışan biri tarafından vurulduğunu, ancak kendisi öldürülmeden kaçtığı için başarılı olamadığını açıklıyorlar. Polis, ateş açmanın meydana geldiği bölgeden kaçarken görülen birini tutukladı - ancak bu kişinin masum olduğu ve her iki çekimden de başka birinin sorumlu olması gerektiği ortaya çıktı.

Film, her iki adamın da hayatta olduklarını ancak yaralanmaları sırasında kafa travması sonucu oluşan hafıza kaybı nedeniyle hafızalarını kaybettiklerini öğrendiğimiz son bir sahne ile bitiyor.

Başlık, zaman zaman para için oynanan, ancak çoğu zaman eğlence değeri veya bir bahsi kazanma girişimi olarak oynanan "Karanlıkta Bir Çığlık" adlı bir kart oyununa atıfta bulunur.

Film, En İyi Görüntü Yönetmeni (Freddie Francis) ve En İyi Ses (Donald Canning) dallarında iki Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  A Shot in the Dark

  Yayın Tarihi:

  23 Temmuz 1965

  Senaryo:

  Blake Edwards, William Peter Blatty, Harry Kurnitz

  Ödüller:

  1 BAFTA Award3 nominations total.

  Resimler

  "Karanlıkta Bir Çığlık Full HD İzle Türkçe" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?