Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Perde Açılıyor Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 266 Görüntülenme

Perde Açılıyor Full HD Türkçe İzle

Perde Açılıyor yani Eve Hakkında Her Şey, Joseph L. Mankiewicz tarafından yönetilen ve Mankiewicz tarafından Mary Orr'un The Wisdom of Eve adlı oyununa dayanan 1950 yapımı bir filmdir. Bette Davis'i, yıldızlığa hızlı yükselişi kendi erken başarısına paralel olan genç bir aktris (Anne Baxter) tarafından tehdit edilen, çok övülen ancak yaşlanan bir Broadway yıldızı olan Margo Channing olarak canlandırıyor. Filmde George Sanders, Celeste Holm, Hugh Marlowe, Gary Merrill, Barbara Bates ve Marilyn Monroe, adı geçmeyen bir bölümde rol alıyor.

Resim, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde kadınların değişen rollerini ilk inceleyenlerden biriydi ve Davis'in en ünlü rollerinden biri olmaya devam ediyor. 1999'da All About Eve, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi'nde "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olarak korunmak üzere seçildi.

Film, şov dünyasının kişilikleri Margo Channing ve genç hayranı Eve Harrington'a odaklanıyor. Margo'nun kariyeri hızla yükselirken Havva'nınki ise belirsizliğe doğru kayboluyor. Eve, kariyerini canlandırmak için kendini Margo'nun hayatına sokar, onun yedeği olur ve sonunda onu tamamen değiştirir.

All About Eve, köklü bir aktrisin kanatları altına alınan genç bir aktris hakkında 1950 yapımı bir film.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  All About Eve

  Yayın Tarihi:

  27 Ekim 1950

  Senaryo:

  Joseph L. Mankiewicz, Mary Orr

  Ödüller:

  6 Oscar Kazandı. 26 ödül & 20 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?