Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
The Color Purple izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
386 Görüntülenme

The Color Purple izle

The Color Purple izle, The Color Purple full izle, The Color Purple 2023 izle, Amerikalı yazar, şair ve aktivist Alice Walker tarafından yazılmış bir romandır. İlk olarak 1982'de yayınlandı ve 1983'te Pulitzer Kurgu Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül ve tanınma kazanarak yaygın eleştiriler aldı. Roman, 20. yüzyılın başlarında geçiyor ve Georgia kırsalında yaşayan fakir bir Afrikalı-Amerikalı kadın olan Celie'nin hayatını anlatıyor. Celie, kendi sesiyle yazdığı bir dizi mektup aracılığıyla taciz, zorluklar ve kişisel gelişim öyküsünü paylaşıyor. Anlatı, ırkçılık, cinsiyetçilik, şiddet ve kendini keşfetme ve dirençlilik gücü temalarını araştırıyor. Celie, kendisini defalarca hamile bırakan ve çocuklarını elinden alan üvey babasının şiddetli kötü muamelesine katlanıyor. Sonunda, "Bay" olarak anılan, Albert adında zalim ve tacizci bir adamla evlendirilir. Zor yolculuğu boyunca Celie, güçlü ve bağımsız Shug Avery olan kız kardeşi Nettie ve toplumsal normlara meydan okuyan canlı bir kadın olan Sofia da dahil olmak üzere diğer kadınlarla derin bağlar kurar.

The Color Purple 2023 türkçe altyazılı ve türkçe dublajlı izle filmini Fulltimehdfilmizle sitemizden izleyin. Hikaye ilerledikçe, Celie sesini ve iç gücünü bulur ve sonunda hayatındaki baskıcı güçlerden kurtulur. Diğer kadınlarla olan ilişkileri ve kendi kişisel gelişimi sayesinde kendini savunmayı, geçmiş travmalarıyla yüzleşmeyi ve siyah bir kadın olarak kimliğini kutlamayı öğrenir. "Mor Renk" ırk, cinsiyet, cinsellik, maneviyat ve kişisel özgürleşme gibi karmaşık temaları araştırıyor. Sistematik baskı karşısında Afrikalı-Amerikalı kadınların direncini ve zaferini vurguluyor ve topluluk, sevgi ve kendini kabul etmenin önemini araştırıyor. Roman, 1985 yılında Steven Spielberg tarafından yönetilen ve Whoopi Goldberg'in Celie rolünde oynadığı, eleştirmenlerce beğenilen bir filme uyarlandı. Aynı zamanda 2005'te prömiyeri yapılan Tony Ödüllü bir Broadway müzikal uyarlamasına da ilham kaynağı oldu.
FRAGMAN Full Time HD
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Color Purple

  Yayın Tarihi:

  25 Aralık 2023

  Senaryo:

  Marcus Gardley, Alice Walker, Marsha Norman

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?