Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle, Full Time HD Film Izle - Full Film izle - Full HD Film Izle - HD Film Izle - Film Izle
Üçüncü Adam Kim Full İzle HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 372 Görüntülenme

Üçüncü Adam Kim Full İzle HD

Üçüncü Adam, Carol Reed'in yönettiği ve Joseph Cotten'in başrol oynadığı 1949 İngiliz gizem filmi. Graham Greene'in The Third Man adlı romanının senaryosuna dayanıyordu. Greene hikayeyi Gustave Le Bon'u düşünerek yazmıştı, ancak Reed senaryonun temeli olarak yalnızca adını kullandı.

Film, savaş sonrası Viyana'ya, Harry Lime'ın (Joseph Cotten) öldürüldüğü haberini aldıktan sonra izini sürmek için gelen Viyana merkezli bir Amerikalı olan Holly Martins'in (Orson Welles) hikayesini anlatıyor. Kireç'i canlı ve iyi bulur, ancak cesedinden hiçbir iz yoktur. Soruşturması, onu yalnızca Kireç'in yıllardır sahte bir ad altında yaşadığını keşfetmeye değil, aynı zamanda Avrupa para birimini dolaşımdan çalma planını ortaya çıkarmaya da götürür.

Carol Reed'in yönettiği Üçüncü Adam, Welles ve Alexander Korda tarafından üretildi ve büyük ölçüde Greene'in romanını yazdığı ünlü yerler olan Viyana, Çekoslovakya ve Yugoslavya'da çekildi. Orson Welles'in en kişisel eserlerinden biri olarak kabul edilir.

Film, bir suç çetesi hakkında bir hikaye yazmak için Viyana'ya giden Amerikalı yazar Holly Martins'i (Cotten) merkezine alıyor. Suç patronu Harry Lime'ın (Welles) kızı Anna Schmidt'e (Valli) aşık olur.

Filmin müziği Anton Karas tarafından bestelenip yönetildi ve Karl Böhm tarafından yönetilen Viyana Filarmoni Orkestrası'nı içeriyor. Alida Valli tarafından söylenen başlık şarkısı, 1950'de En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar'a aday gösterildi.

Filmin konusu, üçüncü karısı Anna Weiss (Orson Welles) ile Viyana'da yaşayan Amerikalı bir yazar olan Holly Martins'i (Joseph Cotten) içeriyor. Holly orada, tercümanı Anna Schmidt (Alida Valli) ile birlikte Avrupa'ya kaçmadan önce bir cinayete karışmış olan Harry Lime (Orson Welles) tarafından ziyaret edilir.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Third Man

  Yayın Tarihi:

  03 Sep 1949

  Senaryo:

  Graham Greene, Orson Welles, Alexander Korda

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. 5 ödül & 4 adaylık. total

  Resimler

  "Üçüncü Adam Kim Full İzle HD" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?